|
termes@ukr.net
|
ПН-ПТ 10:00-18:00, СБ 10:00-15:00, НД - вихідний

Поєднання кольорів в інтер’єрі

TerMes.com.ua > Blogs > Поєднання кольорів в інтер’єрі

Поєднання кольорів в інтер’єрі

by user |27.07.2018 | Blogs, Blogs special

Чому важливо дотримуватись поєднання кольорів в інтер`єрі

Різні комбінації кольорів можуть викликати як позитивні, так і негативні емоції. Тому, щоб створити інтер’єр, який буде не тільки стильним або модним, а й затишним, потрібно враховувати індивідуальні особливості кожного члена сім’ї. Так, найбільш чутливі в сприйнятті кольору жінки і діти. Відповідно, особливу увагу слід приділити оформленню дитячої кімнати, спальні, вітальні і кухні. Щоб дізнатися, як грамотно поєднувати кольори в інтер’єрі, потрібно визначитися з метою, яку ви бажаєте досягти, розробляючи новий дизайн вашого житла.

Як відомо, кожен колір по-різному впливає на людину. Наявність певного кольору в інтер’єрі може надавати сприятливий або негативний вплив. Тому, вибираючи колір для інтер’єру, необхідно познайомитися зі значенням основної колірної гами, це дозволить створити гармонію простору. Так, правильне поєднання кольору в інтер’єрі спальні допоможе розслабитися. Грамотне поєднання кольору в інтер’єрі вітальні надихне на душевне спілкування, а інтер’єр робочого кабінету налаштує на продуктивну роботу і підвищить працездатність.

Значення колірної гами в дизайні

Як відомо, всі кольори діляться на кілька груп. До першої групи належать теплі: червоний, оранжевий, жовтий, зелений і їх відтінки. До другої групи належать холодні: синьо-зелений, фіолетовий, блакитний, синій і їх відтінки. Є також нейтральні (ахроматичні): білий, сірий, чорний.
Колір викликає у людини певні емоції, тому також дуже важливо вибрати правильне освітлення кімнат. Це дозволить не тільки регулювати ваш настрій, але і може викликати певні емоції. Для оформлення кожної кімнати краще вибирати різну кольорову гаму.
Отже, для того, щоб вибрати колірне рішення кімнати, варто ознайомитися з характеристикою кожного кольору.

Білий, бежевий і пісочний

Символізує чистоту, невинність, радість. Використовується з метою візуального розширення приміщення, робить кімнату світлою. Можливо поєднання цього кольору в інтер’єрі з будь-яким іншим кольором і відтінком.

Приклади вдалої комбінації: білий – червоний – пісочний; білий – бежевий; білий – чорний – жовтий; білий – рожевий.

З чим поєднати чорний

У поєднанні з чорним можна вигідно підкреслити будь-який колір. Дизайнери і психологи не рекомендують захоплюватися оформленням приміщення в чорному кольорі – людині важко буде довго перебувати в ньому. До того ж, чорний колір може викликати депресію і апатію. Не рекомендується використовувати чорний колір в оформленні дитячої кімнати.

Приклади вдалої комбінації: чорний – білий – зелений, чорний – білий – жовтий (оранжевий); чорний – білий – червоний.

З чим поєднувати сірий

Нейтральний колір. Що означає розсудливість, поєднання кольору в інтер’єрі можливо в різних комбінаціях. Рекомендується використовувати для оформлення спальні.

Приклади вдалої комбінації: сірий – жовтий – зелений; сірий – білий – червоний; сірий – білий – блакитний; сірий – білий – зелений; сірий – білий – бежевий – коричневий.

Традиційний коричневий

Впевненість, традиція, консерватизм дозволяють використовувати коричневий колір, щоб додати благородства приміщенню. Не рекомендується використовувати як домінуючий колір в оформленні інтер’єру – може викликати духовне виснаження.

Приклади вдалої комбінації: коричневий – рожевий – білий; коричневий – білий – зелений; коричневий – бежевий – жовтий.

Поєднання червоного

Асоціюється з енергією, успіхом, любов’ю, пристрастю, напругою, владою, сексуальністю. Надлишок червоного в оформленні інтер’єру може стати причиною дратівливості – цей колір діє збудливо. Використання червоного в поєднанні з іншими кольорами в інтер’єрі Вашої квартири буде доречно в оформленні кухні, вітальні, ванни, передпокою, їдальні. Ефективно бореться з депресією і поганим настроєм, стимулює мозкову діяльність. Червоний в інтер’єрі кухні збуджує апетит.

Приклад вдалої комбінації: червоний – жовтий – помаранчевий – білий; червоний – білий – сірий; червоний – білий – чорний.

Помаранчевий для підняття настрою

Теплий, життєрадісний колір. Збуджує апетит, покращує настрій. Має властивості червоного і жовтого кольорів. Не рекомендується використовувати помаранчевий для оформлення спальні і робочого кабінету. Звужує приміщення.

Приклад вдалої комбінації: помаранчевий – персиковий – шоколадний; помаранчевий – молочний – фісташковий.

Жовтий

Символізує багатство, світло, бадьорість. Має властивості зеленого і червоного кольорів. Це колір життєрадісності, родючості. Поєднання в інтер’єрі можливо як з холодними, так і теплими кольорами і відтінками. Ефективно стимулює мозкову діяльність. Розширює простір.

Приклади вдалої комбінації: жовтий – бузковий – білий; жовтий – білий – чорний (сірий); жовтий – зелений – помаранчевий; жовтий – молочний – коричневий – сірий.

Заспокійливий зелений

Це колір природи, гармонії, юності, свіжості, надії. Зелений допомагає сконцентрувати увагу. У поєднанні з жовтим символізує активність, зростання. Поєднання синього і зеленого діє заспокійливо і ефективно бореться зі стресом, втомою.

Приклади вдалої комбінації: зелений – фіолетовий – білий; зелений – жовтий – білий.

Блакитний
Асоціюється з легкістю, безпосередністю, безтурботністю. Дизайнери не рекомендують це поєднання в інтер’єрі вашої кухні – блакитний колір знижує апетит. Розширює простір.

Приклади вдалої комбінації: блакитний – жовтий – білий – синій; блакитний – жовтий – зелений; блакитний – білий.

Синій

Цей колір допоможе розслабитися, заспокоїтися. Темно-синій асоціюється з авторитетом, вірністю, добротою. Використання синього в оформленні інтер’єру додасть кімнаті елегантність і вишуканість. Заспокійливі властивості синього дозволяють використовувати його в оформленні спальні. Не рекомендується використовувати на кухні. Цей колір звужує приміщення.

Приклади вдалої комбінації: всі відтінки синього – білий – жовтий; синій – жовтий – зелений; синій – оранжевий; синій – білий – бежевий – чорний.

Фіолетовий

Надмірне використання фіолетового кольору може викликати апатію. Тому його не рекомендується використовувати як домінуючий колір. У той же час, цей колір сприятливо впливає на роботу серцево-судинної системи. Поєднання цього кольору в інтер’єрі з жовтим і помаранчевим може підвищити самооцінку. Для оформлення інтер’єру дизайнери рекомендують використовувати бузковий відтінок. Фіолетовий колір звужує простір.

Приклади вдалої комбінації: фіолетовий – бежевий; фіолетовий – зелений – сірий – білий; фіолетовий – сірий – чорний.

Використовуйте не більше п’яти кольорів в оформленні інтер’єру кімнати. Правильне і грамотне поєднання кольору в інтер’єрі буде сприятливо впливати на Ваше самопочуття, працездатність, настрій і навіть на взаємини між членами сім’ї і гостями будинку.

Поширити:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ


×

 

ОСТАВИТЬ ЗАЯВКУ


×